Výskyt koronaviru v Číně - vyjádření CK Go2 (akt. 28.1.2020)

S ohledem na současnou situaci výskytu koronaviru v Číně Vám zasíláme aktuální stanovisko naší CK.

V současné chvíli celou situaci monitorujeme a také se řídíme případným opatřením, které vydá Ministerstvo zahraničních věcí a Ministerstvo zdravotnictví.

V tuto chvíli však žádná aktuální doporučení z jejich strany o zákazu cestování do okolních zemí (Vietnam, Thajsko, Japonsko, Srí Lanka a další) nejsou.

MZV ČR upozorňuje na následující skutečnosti pro cestovatele do Vietnamu, Thajska a do Japonska. Informace o aktuální situaci sledujte na stránkách MZV.CZ.

Ministerstvo zdravotnictví vydalo 27.1. aktualizované opatření pro české občany v souvislosti s aktuálním výskytem čínského koronaviru. Více informací najdete zde. Další informace můžete sledovat v novinkách na MZRC.CZ.

V tuto chvíli ACK ČR nevydala žádnou oficiální informaci. Další informace o vývoji situace naleznete také na stránkách Světové zdravotnické organizace www.who.int a https://www.who.int/westernpacific/emergencies/novel-coronavirus.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje všem cestovatelům registraci v aplikaci DROZD.

Případné storno zájezdu z důvodu výskytu koronaviru ze strany klienta se řídí stornovacími podmínkami CK, které najdete v našich Všeobecných cestovních podmínkách. Na storno zájezdu se v tomto případě nevztahuje pojištění storna zájezdu.