Tanzánie a Zanzibar

Tanzánie a Zanzibar

turistika

scenérie

Spojte nezapomenutelný zážitek z afrického safari s odpočinkem na bílých písečných plážích! Tanzánie láká cestovatele na skutečnou africkou divočinu – je to také jedna z mála zemí, kde můžete vidět zvířata tzv. velké pětky ve svém přirozeném prostředí – lva, slona afrického, buvola afrického, levharta skvrnitého a nosorožce.

 

Ostrov Zanzibar je naopak synonymem pro průzračně modré vody oceánu, šumící palmy a vůni skořice či hřebíčku. Prozkoumejte památky v hlavního města Stone Town zapsaného v UNESCU včetně historických domů s unikátními dřevěnými dveřmi a okuste atmosféru rodiště slavného zpěváka Freddie Mercuryho.

 

Výhody s CK Go2

 • detailní lokální znalosti,
 • itinerář sestavený přímo na míru dle Vašich zájmů a zálib,
 • český kontakt 24/7,
 • prověřené a vyzkoušené aktivity,
 • kvalitní, prověřené a cenově dostupné ubytování.

Kdy jet do Tanzánie a na ostrov Zanzibar

Pro návštěvu severní Tanzánie a ostrovů je nejvhodnější "období sucha" od července do října a od prosince do března. Od března do května nastává období dešťů a cesty mohou být částečně nesjízdné. Každoroční migrace zvířat mezi Keňou a severní Tanzánií se odehrává během června a července.

Na ostrov Zanzibar se vydejte v období od června do října nebo mezi prosincem a únorem, kdy zde probíhají suchá období. Pro potápění jsou ideálním časem měsíce červenec, srpen, únor a březen.

Co vidět v Tanzánii a na Zanzibaru

 • Procestujte národní park Serengeti v Tanzanii, kde jsou travnaté planiny, savany, lesy i močály. Setkáte se tu mimo jiné se zebrami, žirafami, lvy, gepardy, hyenami, paviány, slony nebo nosorožci.
 • Navštivte chráněné území Ngorongoro, které leží v kráteru obrovského vulkánu a je součástí Světového dědictví UNESCO. Tato magická oblast je místem s nejvyšší koncentrací volně žijících afrických zvířat, k nimž patří i hroch a nosorožec černý.
 • Odpočívejte na nádherných plážích Zanzibaru s bílým pískem, obklopených korálovým útesem.
 • Prozkoumejte interaktivní motýlí park Zanzibar Butterfly Centre, plný stovek tropických druhů motýlů s možností jejich krmení.

Viktoriino jezero, vodopád v Arushe

Viktoriino jezero je druhým největším sladkovodním jezerem na světě. Svou rozlohou se téměř vyrovná České republice a odtéká z něj nejdelší řeka Afriky, Nil. Břehy jezera jsou domovem velkého množství různých ptáků a savců, potkat zde můžete i hrochy. Poznáte tu ale skutečný každodenní život domorodců, pradleny, rybáře i koupající se děti.

Kdo nebude mít po návštěvě Viktoriina jezera dost vody, může se vypravit objevovat krásu afrických vodopádů. Návštěvu vodopádů u města Arusha můžete spojit s příjemným trekem přírodou a okolními vesničkami. Na těchto místech se pěstují banány, káva, kukuřice a další zelenina a ovoce. Samotný vodopád pak leží v srdci přírodní rezervace, kde se můžete zchladit a odpočinout před cestou zpět.

Chráněné území Ngorongoro

Chráněné území Ngorongoro leží v největším kráteru vyhaslé sopky na světě. Park lemují stěny kaldery vysoké až 600 metrů. V této prohlubni najdete největší koncentraci divoké zvěře v celé Africe a současně na celém světě. Žijí zde všechna zvířata od slonů, lvů, antilop až po 24 hodin denně střežené nosorožce černé, kteří jsou na listině světově ohrožených zvířat. Díky svému jedinečnému prostředí a koncentraci zvířat je Ngorongoro zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Zvířata v Tanzánii

Tanzánie je zemí s nejlepším safari na světě. Najdete zde 40 přírodních rezervací včetně věhlasného národního parku Serengeti. Nikde jinde nespatříte tolik druhů divoké zvěře, ať už na souši nebo v mokřadech. Kdo by nechtěl vidět zblízka tzv. velkou pětku - lva, slona afrického, buvola afrického, levharta a nosorožce, stáda žiraf, zeber, rodiny šimpanzů, paviánů, nebo třeba krokodýly? Zdejší safari je skutečně ojedinělým zážitkem.

Národní park Serengeti

NP Serengeti je unikátní africký ekosystém, který se ze ¾ rozkládá na území Tanzánie a z ¼ v Keni, známé jako přírodní rezervace Masai Mara.
Serengeti je známé největší migrací savců na zemi, díky které je zapsané mezi 10 největších přírodních divů na světě UNESCO. Název Serengeti dostává svému masajskému názvu “nekonečné planiny”, rozloha je zhruba 15tisíc km2.
Kromě migrujících pakoňů a zeber je Serengeti také oblíbeným útočištěm lvů, kteří přes den odpočívají ve stínu nebo na kamenech a navečer ožívají a loví.

NP Serengeti je unikátní v jakoukoli roční dobu, ať už v období dešťů, kdy jsou pláně zelené, plné svěží trávy a stád migrujících pakoňů nebo v období sucha s vysokou koncentrací lvů a hyen, číhajících na svou kořist ve vysoké stepní trávě

NÁŠ TIP

Věděli jste, že v Serengeti se odehrává největší migrace divokých zvířat na Zemi - stáda až 2,5 milionů pakoňů, zeber, antilop a gazel se přesouvají za deštěm, za zelnou čerstvou travou, jsou hnáni instinktem a opakují tuto cestu každý rok. Stáda se přesouvají na sever do oblasti Masai Mara v Kenyi, kde musejí překonat řeku Mara. Tam na ně současně čekají další predátoři - krokodýli.

Mt. Kilimandžáro

Horský masiv Kilimandžáro leží na hranicích Tanzánie a Keni. Jeho nejvyšším vrcholem je Uhuru peak se svými 5895 m n.m.. Výstup na vrchol Kilimanžáro je jedním z nejkrásnějších treků na světě a proto je lákavým cílem pro tisíce turistů z celého světa. Na cestu si vyhraďte alespoň 6-7 dnů.
Trochu opomíjenou, ale přesto neméně zajímavou horou je Mt. Meru, která je o zhruba 1000 metrů nižší, ale skýtá úchvatné výhledy nejen na Kilimandžáro, ale i na kráter vyhaslé sopky nacházející se pod vrcholem.

Krásné pláže

Ostrov Zanzibar je synonymem pro nádherné pláže.

 • Teplé azurové vody a bílý písek najdete na nejsevernějším bodě Zanzibaru, pláži Nungwi. Přilehlá vesnička zve k večernímu posezení u sklenky. Ubytujte se v typických afrických chatkách kruhového půdorysu se vším luxusem a servisem v resortu Ras Nungwi Beach Hotel***.
 • Pláž oblíbená mezi milovníky vodních sportů je Paje na jihovýchodě Zanzibaru. Najdete zde mnoho barů a kaváren vybízejících k odpočinku a večerní zábavě. Ubytujte se třeba v resortu Dhow Inn****.
 • Nový objev mezi plážemi Zanzibaru je Matemwe na východním pobřeží. Zde si ještě stále můžete užít klidu od turistického ruchu. I přes silný odliv jsou zde v průběhu dne vhodné podmínky k plavání. Relaxační atmosféru podporuje nabídka hotelů s polopenzí jako třeba Sunshine ****.
 • Pětihvězdičkový luxus Vás čeká v unikátním resortu Tulia Zanzibar Unique Beach Resort*****, kde kromě interiéru s nádechem typické africké kultury a kompletního soukromí v privátních vilách naleznete i vynikající restauraci.

Město Stone Town, UNESCO

Stone Town neboli Kamenné město je historickým jádrem města Zanzibar City na ostrově Unguja. Labyrint uliček, trhů, mešit a obchůdků, vystavěných během 19. století, je odrazem všech vlivů, které formovaly Tanzánii – najdete zde prvky arabské, perské, indické, evropské a africké kultury. Domy jsou vystavěny z korálového kamene, který jim propůjčuje narůžovělou barvu. Místní v uličkách odpočívají na všudypřítomných lavicích a verandách. Dřevěné balustrády a dveře jsou zdobené bohatými ornamenty.

Architektura města má velkou historickou i uměleckou hodnotu, a proto je právem Stone Town zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Kvůli úzkým ulicím zde nepotkáte žádná auta, pouze kola a motorky.