Cesty po vlastní ose

Projeďte Nový Zéland karavanem

Nový Zéland je oblíbeným místem pro řidiče. Většina cest se dá řadit do kategorie scénických. Pronajměte si obytný vůz a vyrazte po pobřeží Jižního ostrova například k ledovci Franz Josef, který končí u oceánu. Projeďte se kolem lachtaních kolonií nebo navštivte vinice v oblasti Marlborough.

Více naleznete v sekci Půjčení auta Nový Zéland

Autem po sopečné krajině, Réunion

  • Réunion je jako stvořený pro pohodovou a ničím nerušenou jízdu autem nádhernou přírodou, ať už po pobřeží nebo ve vnitrozemí ostrova.
  • Jízda po úpatí majestátního sopečného pohoří je skutečným vizuálním zážitkem a budete tu jen těžko odolávat nespočtu zastávek s vyhlídkami.
  • Pokud se rozhodnete podniknout cestu horským okruhem Cilaos, čeká Vás silnice o 400 zatáčkách zakončená stejnojmenným horským kreolským městečkem, které je skvělým výchozím bodem pro výlety do přírody.
  • Cesta je to sice náročná, ale jde o jedinečný zážitek.

Individuální zájezdy:

Vyhlídková jízda historickými japonskými supersporty u sopky Fudži

Máte rádi rychlá auta? Pak to bude zážitek přímo pro Vás. Na japonském okruhu se dá půjčit auto k driftování, poté můžete navštívit speciální muzeum upravených nitro aut. Vrcholem bude projížďka v japonských historických supersportech kolem hory Fudži.

Legendární cesta skrz pohoří Kimberley a NP Bungle Bungle - Gib River Road, Austrálie

Vydejte se terénním autem do dosud neobjevené části Austrálie po dobytčí stezce - cestě Gib River Road. Pohoří Kimberley se nachází v severozápadní Austrálii a možná ho znáte z filmu Australia - krásné skalní útvary a soutěsky s vodopády, spousty papoušků a mezi tím dobytčí farmy. Cesta trvá přibližně 6 dní a můžete spát přímo na farmách, v kempech nebo v obytných terénních vozech. Za návštěvu stojí také skalní soutěsky Bungle Bungle.

Mayské pyramidy, pláže Karibiku i 7. div světa

Autem navštivte archeologické naleziště Chichén Itzá s jedním z novodobých divů světa - legendární Kukulkánovou pyramidou. Zastavte se v mayském přístavu Tulum a pozorujte útesy mezi tropickým pralesem a tyrkysovým Karibikem.
Na závěr doporučujeme odpočinek na jedné z nejhezčích pláží mexického pobřeží, Playa del Carmen.

Individuální zájezdy:

NÁŠ TIP: Klasika na motorkách Royal Enfield skrz Himaláje, Indii, Nepál

Britská klasika - motocykl Royal Enfield- je extrémně oblíbený v Indii a Nepálu. Motocykl si lze pronajmout dokonce i s průvodčím motocyklem a můžete se vydat na horská sedla mezi himalájské velikány.

Safari v teréních vozech na největším písečném ostrově světa Fraser, Austrálie

  • Hledáte zážitky a adrenalin?
  • Právě pro vás bude jízda terénim autem na písečném ostrově Fraser. Hlavní silnice je 70km pláž na východní straně ostrova.
  • Můžete se také vydat do nitra ostrova ke slavnémů jezeru McKenzie nebo ke vraku lodi Moheno.
  • Nedaleko ostrova se nachází zátoka Tin Can, kam každé ráno připlavou delfíni, které můžete krmit z ruky.

Individuální zájezdy:

Od pouští do dramatických hor, Omán

Dramatické hory a poušť v Ománu jsou skvělým místem pro milovníky terénních aut.
Můžete vyrazit do hor Jebel Shams ke Grand Kanonu nebo na náhorní plošinu Jebel Akhdar. Z úzkých prašných cest vytesaných ve skalách se vám bude tajit dech.
V poušti Wahiba sands vám vžene adrenalín do žil sjíždění až 100 metrů vysokých strmých písečných dun.
Přespěte v luxusním pouštním kempu a ráno se vydejte pozorovat východ slunce na vrcholky dun na hřbetě velblouda.