Ikonické cesty vlakem

Vlakem přes čajové plantáže Srí Lanky

Vydejte se vlakem na scénickou jízdu Srí Lankou po železnici, postavené v době koloniální nadvlády Anglie. Mnohá technická řešení Vás budou prostě přivádět v úžas. V průběhu cesty Vás okouzlí malebné kopečky čajových plantáží se sběračkami čaje, rýžová políčka, vodopády a údolí překlenutá mosty. Staňte se na chvíli součástí každodenního života místních obyvatel a zapojte se do rozhovoru s nimi.

Individuální zájezdy:

Poznávací zájezdy:

NÁŠ TIP: Luxusní Victoria Express na trase - Sapa, Vietnam

Zpříjemněte si noční jízdu z Hanoje do hornaté Sapy cestou v luxusním vlaku jako z pohádek.
Z přepychově zařízených kupé můžete vyrazit do vlakového baru nebo restaurace.
Klimatizovaná kupé jsou umělecky zdobena v evropském stylu s asijskými prvky. Zdi jsou vykládané dřevem a každé lůžko je vybavené světlem na čtení.

Maglev - magnetickým vlakem do srdce Šanghaje za pár minut

 • Do centra Šanghaje se vydejte nejrychlejším vlakem na světě - Maglevem, který na cestě dosáhne rychlosti až 430 km/h.
 • Poté se vydejte lodí po řece Huangpu, odkud budete obdivovat koloniální architekturu na západním břehu a naopak futuristické mrakodrapy na východním břehu. Právě jeden z těchto mrakodrapů prozkoumejte blíže a vyjedťe až do 118. patra budovy Shanghai Tower, odkud se Vám naskytne nádherný výhled na celé město.
 • Po lehkém obědě jeďte opět vlakem Maglev na letiště.

Poznejte opravdovou Afriku z vlaku Rovos

Chtěli byste procestovat ty nejzajímavější kouty Afriky vlakem nebo se dokonce vydat vlakem na safari? Vyberte si jednu z tras luxusního vlaku Rovos Rail, Orient Expressu černého kontinentu. Ať už bude trvat 2 dny nebo měsíc, cestu si užijete s non-stop službou na Vašem pokoji a ve viktoriánském voze si pochutnáte na vynikajících pokrmech doplněných jihoafrickým vínem.

Pouštní vlak napříč Austrálií - Ghan

 • Sledujte z vlaku, jak se tropický Darwin mění v poušť a vyprahlý Rudý Střed, nakonec spatřete typické zelené kopce Adelaide.
 • Užijte si cestu jedinečným, přes kilometr dlouhým vlakem ve stylu Orient Expresu podél historické Telegraph Line.
 • Vydejte se na expedici do fascinujícího podzemního města Coober Pedy, které vzniklo v dolech po vytěžení opálu. Přespěte v podzemním hotelu a vyzkoušejte si život těžařů, kteří postavili město v podzemí, aby se ukryli před slunečním žárem.

Nejrychlejší japonský vlak - šinkansen Nozomi, Japonsko

Vyzkoušejte rychlovlaky šinkansen, ve kterých vše funguje přesně podle řádu. S výhodnými Japan Rail pasy procestujte rychle a pohodlně celé Japonsko. Projeďte se proti proudu času na trase z moderního Tokia do starobylého Kjóta s mnoha památkami. Svézt se můžete nejrychlejším šinkansenem, vlakem Nozomi, s rychlostí přes 300 km/h. Užijte si cestu rychlovlakem, oceňovaným nejenom pro svou dochvilnost, ale také pohodlí a bezpečnost.

Individuální zájezdy:

Poznávací zájezdy:

NÁŠ TIP: Nejkrásnější vlak Ameriky skrz Rocky Mountains

 • Vyrazte údolími dramatického pohoří Rocky Mountains v úchvatném vlaku Rocky Mountaineer.
 • Poznejte pravou kanadskou divočinu. Cestu ukončíte v zlatokopecké oblasti Cariboo.
 • Můžete pokračovat lodí do zátoky Howe Soudn, kde budete pozorovat hejna kosatek a velryb mezi plovoucími ledovci.
 • Ve vlaku jsou k dispozici místa pod průhlednou střechou, která Vám umožní panoramatický výhled po krajině.

Maharaja Express - putování po Indii v královském luxusu

Vydejte se luxusním vlakem po nejkrásnějších místech v Indii. Spojte nejvyšší úroveň ubytování a služeb s romantickým cestováním vlakem - prostorné pokoje s vlastní koupelnou, 2 restaurační vozy, 2 bary, služby vlastního komorníka a spousta dalšího, to vše ve staroanglickém stylu spojené s indickou pohostinností. Vlak vyráží na několik scénických tras doplněných o fakultativní výlety - poznejte růžové město Jaipur, paláce v Agře s majestátním Taj Mahalem nebo magické Varanasi.

Pralesní vlak do vesničky Kuranda, Austrálie

 • Zažijte jedinečnou cestu skrz prastarý deštný prales na Kuranda Scenic Rail. Nastoupíte na australském pobřeží, odkud trať stoupá na náhorní plošinu přes hustou vegetaci a skály až do pralesní vesničky.
 • Obdivovat můžete technické provedení trati a historické dřevěné mosty, ale i nádherné orchideje, exotické palmy a další stromy a kvetoucí rostliny, které jsou z kabiny vlaku na dosah ruky.
 • Zarezervujte si místo v první třídě s all inclusive a vychutnejte si výhledy při sklence něčeho dobrého. Pozor, aby se Vám nezamotala hlava! Doporučujeme pro cesty zpět z Kurandy do Cairns.

Individuální zájezdy:

Unikátní cesta vlakem do Himalájí - Toytrain, Darjeeling, Indie

 • Slavným vlakem Darjeering Mall se dostanete pod himalájské velehory a přestoupíte na zcela unikátní vlak, který vede po tzv. Darjeering Himalayan Railway. Malý, někdy parní vlak, s několika vagonky Vás za půl dne doveze do horské stanice Darjeeling. Místo proslavené pěstováním skvělého čaje využívali britští koloniální úředníci pro rekreaci.
 • Doporučujeme hotel Windamere. V původní koloniální budově, která funguje jako hotel od roku 1939, zažijete i koloniální atmosféru. Obsluhovat Vás budou v bílých rukavičkách a turbanech místní zaměstnanci. Minimálně zkuste čaj o páté.

Vlakem přes zasněžené Jižní Alpy, Nový Zéland

Projeďte vlakem TranzAlpine Jižní ostrov od západu na východ nádhernou scénickou trasou přes pobřeží i horské masivy Jižních Alp. Užasnete nad výhledy v národním parku Arthur's Pass, přejedete přes ledovou řeku Waimakariri a majestátní Canterburské pláně. Pokud jedete ve větší skupině, pronajměte si místa kolem stolu, kde můžete sedět čelem ke svým přátelům a společně si cestu užít. Každé sedadlo je navíc vybavené audio komentářem - nezapomeňte si svoje sluchátka.

NÁŠ TIP: Vlakem na Machu Picchu, Peru

Udělejte svůj zážitek z návštěvy světoznámých ruin města Inků ještě silnější. Vydejte se sem stylovým vlakem s překrásnými výhledy. Vyjeďte v soupravě z podhorského města Cuzco do městečka Aquas Calientes nedaleko kamenné citadely. Vyberte si typ vlaku podle vlastního uvážení - od luxusního po skromný, všechny jsou vybavené scénickými okny pro pozorování překrásných panoramat zelených hor a říčních soutěsek.