Přírodní úkazy a památky, které nevynechat

NÁŠ TIP: Monolit Uluru a Kata Tjuta, pouštní farma Austrálie

Vydejte se k úpatí největšího monolitu na světě, mýtického Uluru.
Tento zázrak přírody leží v národním parku Uluru - Kata Tjuta, kde se můžete vydat na treky pouští, zažít působivý západ slunce, proniknout do tajů nejstaršího etnika na světě.
Hned vedle se nachází další zajímavý útvar Kata Tjuta, 36 obřích skalních dómů.
V rudém středu můžete také přespat na velbloudí farmě nedaleko Kings Canyon. CK Go2 s farmáři dlouhodobě spolupracuje a pobyty zde patří k tomu nejzajímavějšímu, co můžete v Austrálii zažít.

Tuktukem po kamenném městě Angor Wat, Kambodža

 • Nasedněte brzy ráno ve Vašem hotelu do privátního tuktuku s vlastním řidičem a vydejte se vstříc největší památce prastaré khmerské civilizace - chrámovému komplexu Angkor Wat.
 • Prohlédněte si zachovalé stavby s tisícovkou reliéfních tváří i chrámy, které pohlcuje džungle a prorůstají je obří stromy.
 • Popojíždění mezi jednotlivými stavbami v tuktuku Vám umožní vše si pořádně prohlédnout, ale také Vás příjemně osvěží, na rozdíl od ježdění v uzavřeném minibusu nebo namáhavého šlapání na kole.
 • Využijte stánků s občerstvením a k prohlídce přikusujte šťavnatý ananas na špejli.

Individuální zájezdy:

Sopečná krajina vulkánů Aso-Kudžú, Japonsko

Trekujte sopečnou krajinou národního parku Aso-Kudžú. Díky aktivní sopce Aso zde spatříte množství přírodních horkých pramenů a lázeňských středisek, kde si po túře odpočinete.

Skalní pevnost Sigiriya a čajové plantáže Sira Liptona, Srí Lanka

 • Vystoupejte po schodech na 200 metrů vysoký skalní masiv Sigiriya s tajemnou minulostí. Skalní pevnost obklopuje množství vodních, skalních a terasovitých zahrad. Díky rovinaté krajině Vás výstup odmění nádhernými výhledy do okolí.
 • Na Srí Lance nesmíte vynechat návštěvu malebných čajových plantáží, původně patřících Siru Liptonovi. Zážitkem je procházka z místa, které se nazývá Lipton Seat, dolů do původní čajové továrny vysoko nad Haputale. Cestou se budete proplétat mezi čajovníky a potkáte tamilské sběračky.
 • Zjistěte více v sekci: Srí Lanka Zájezdy

Malebná vesnička v horách a koupající se opice v horkých lázních, Japonsko

Navštivte vesnici Širakawa-gó v Japonských Alpách. Mezi farmářskými domky, postavenými v tradičním stylu gaššó-zukuri, se budete cítit jako v pohádce. Okolí navíc vyzývá k trekům s krásnými scenériemi.

Individuální zájezdy:

S českým průvodcem:

Pyramidy skryté v divokém pralese Palenque, Mexiko

Navštivte mayské pyramidové město, obklopené divokou džunglí.
Obdivovat tu můžete model prastaré panovnické hrobky a řadu záhadných budov a volných prostranství na uměle vystavěných terasách.
Poté se jeďte osvěžit pod vodopád Misol-Ha, kde se točily scény z filmu Predátor.
Tajemnou atmosféru pak načerpejte v cenotes - v mystických průzračných jezírkách, přírodně utvořených v hloubi mexických jeskyní.

Poznávací zájezdy:

Chrám Borobudur, Indonésie

Navštivte jeden z nejkrásnějších a největších buddhistických chrámů na světě, Borobudur.
Jedinečná stavba vznikla v 9. století. Přímo v chrámovém komplexu se nachází unikátní hotel, který dříve sloužil mnichům. Dnes je v něm knihovna.
V brzkých ranních hodinách tak můžete mít unikátní památku Borobudur jen pro sebe.

Výlet:

NÁŠ TIP: Divoká sopečná krajina ostrova Réunion

 • Přeleťte z Mauricia na blízký ostrov Réunion, kde poznáte pravou rozeklanou sopečnou krajinu pokrytou deštnými a mlžnými pralesy s mnoha endemickými rostlinami.
 • Téměř polovina ostrova je zapsána na Seznamu UNESCO a nabízí řadu horských trekových okruhů.
 • Vystoupejte na aktivní sopku Piton de la Fournaise, která patří mezi ty nejaktivnější na světě.
 • Měsíční krajinou vyjděte až na plošinu kráteru po zaschnuté lávě a podívejte se dovnitř sopky.
 • Doporučujeme vyrazit brzy ráno a užít si východ slunce, v odpoledních hodinách se vrchol sopky obvykle halí do mraků.

Individuální zájezdy:

Stovky chrámů na planině v Baganu, Barma

Bagan patří mezi nově objevená místa v jihovýchodní Asii. Po krátkém letu se dostanete na náhorní plošinu v Baganu, na které se nachází stovky buddhistických pagod. Nejkrásnější je pozorovat zde západ slunce z koše balonu.