Sportovní události a kulturní představení

NÁŠ TIP: Trénink suma, Japonsko

Zajímavým způsobem, jak nahlédnou pod pokličku tohoto jedinečného sportu, je kromě sledování turnajů také návštěva tréninkového centra.
Nejlepším místem k poznání prostředí suma je Tokio, zejména čtvrt' Ryogoku.
Trénink se koná ráno, v případě zájmu Vám zajistíme návštěvu tohoto místa s naším česky hovořícím průvodcem.

Noční závody Formule 1 v Singapuru

Vychutnejte si jedinečnou atmosféru závodů vozů F1 v nočním Singapuru. Jedná se o jeden z nejhezčích městských okruhů světa. Doprovodný program najdete i v pulzujícím velkoměstu. Po závodech si můžete jet odpočinout na pláže Bali. Závody se konají v září, v případě zájmu je třeba rezervovat lístky s velkým předstihem.

Todd River Regatta, Alice Springs, Austrálie

Obyvatelé australského pouštního města musí být do drsných podmínek Rudého středu vyzbrojeni neustále dobrou náladou.
V srpnu, kdy je počasí v Rudém centru snesitelné, můžete v řece Todd shlédnout bizarní závod lodí.V řece není voda, lodě nemají dno, a proto “veslaři” v korytu řeky běží. Akce končí velkou party.

Ranní tanec a cvičení u jezera Hoan Kiem, stará čtvrť, Hanoj, Vietnam

Každý den ráno mezi 5 a 6 hodinou u jezera Hoan Kiem ve staré čtvrti Hanoje můžete vidět skupinky cvičících Vietnamců, převážně žen. Někdo tancuje, jiný cvičí jógu nebo tai-chi. Všichni jsou vítáni, aby se připojili.

Melbourne, město sportu - Melbourne Cup, Australian Open

Australské Melbourne je město kultury a sportu.
Zažijte neopakovatelnou atmosféru tenisového grandslamu Australian Open (lístky lze pořídit jednodušeji než na evropské turnaje) nebo koňského dostihu, který zastaví celý národ - Melbourne Cup.
V centru města se po celou dobu slaví a vše je podřízeno těmto svátkům sportu.

Tradiční umění v Gion Corner Kjóto, Japonsko

Toužíte-li spatřit tančící maiko (učenky na gejšu, kterým se v Kjótu přezdívá geiko), čajový obřad, umění ikebany a mnoho dalšího, máte k tomu příležitost v Gion Corner.
Během představení, pořádaného každý den hned 2x, si vychutnáte také hru na strunný nástroj koto či různé formy japonského divadla. Skvělý zážitek pro všechny, které láká tradiční japonská kultura.

NÁŠ TIP: Opera v Sydney, Austrálie

Opera v Sydney je jednou z ikon Austrálie.  Sledujte novoroční ohňostroj po představení v opeře. Lístky jsou k sehnání přibližně do září a jejich cena se pohybuje od 4000 Kč za představení. Zážitek, který určitě stojí za to. V lednu a únoru je v přilehlé botanické zahradě vybudováno speciální podium s hledištěm, kde můžete sledovat vybraná představení pod širým nebem. Jedná se o neskutečný zážitek. Pozor, lístky jsou vyprodány velmi rychle.

NÁŠ TIP: Tanec Kecak na Uluwatu, Bali

Tanec a ceremonie neodmyslitelně patří k ostrovu Bali.
Pravděpodobně nejslavnějším místem je chrám Uluwatu na skále.
Zde se každý den koná pro turisty představení ohnivého tance o osvobození princezny Sity armádou opic pod vedením opičího krále Hanumanena.
Jestliže hledáte intimnější místo, kde můžete vidět balijské tance, vyrazte do Ubudu.

Japonské divadlo

Navštivte jednu z tradičních forem japonského divadla, jakým je např. divadlo masek nó čerpající převážně z dramatických témat a starých příběhů, které bývají doplňovány zábavnými fraškami kjógen.
Nenechte si ujít ani divadlo kabuki, jemuž dominuje výrazné líčení a kostýmy a kdy námětem bývají legendy, dojemná dramata a milostné příběhy.
Japonsko je také domovem loutkového divadla bunraku. Většina divadel poskytuje pro turisty sluchátka s anglickým překladem a zobrazuje titulky.
Nejlepší divadla:

  • Nó - National Noh Theatre v Tokiu
  • Kabuki - Kabukiza Theatre v Tokiu
  • Bunraku - National Bunraku Theatre v Ósace

Závody dračích lodí v Hongkongu

Závody dračích lodí jsou populární po celém světě.
Nejslavnější závody se pořádají v Honkongu v přístavu Victoria.
Mezinárodní závody nalákají desetitisíce diváků z celého světa a ve městě vládne skvělá atmosféra. Závody se konají v termínech od května do června.