Před odjezdem oprašte své jazykové dovednosti

                                                                                                      

Máte strach z cizího jazyka na dovolené? S naší cestovní kanceláří se bát určitě nemusíte. Po celou dobu pobytu jsou Vám k dispozici delegáti a průvodci, kteří cizí jazyky plynule ovládají. Pokud ale chcete nasát tu pravou atmosféru místa, není od věci dát se do řeči s místními, a na to potřebujete alespoň základy cizího jazyka. Angličtina Vám ve většině zemí postačí jako univerzální jazyk. V některých zemích, zvláště těch, které jsou hrdé na svůj jazyk, Vám ale více poslouží místní jazyk. Ať už je to němčina, francouzština, španělština, italština či jiný jazyk.

Před plánovanou dovolenou je dobré obnovit si své jazykové znalosti. Ideálně zapsat se do jazykového kurzu a do kurzu konverzace. Jazykové školy fungují většinou i v letních měsících, kdy v jejich nabídce naleznete i kurzy intenzivní a kurzy konverzace. Tyto lekce Vám umožní opět rychle naskočit do jazyka a užít si dovolenou na maximum. Jazykové kurzy si můžete vybrat například na serveru Jazykovky.cz, kde kromě kurzů a profilů jednotlivých jazykovek naleznete také recenze jazykových škol přímo od jejich studentů.

Pokud Vám studium v jazykové škole připadá drahé, můžete se podívat, jestli jsou zrovna nějaké z kurzů ve slevě. Některé jazykové školy nabízí poslední volná místa v kurzech za zvýhodněnou cenu. Takže přijdete třeba o první dvě lekce, ale výrazně ušetříte na celém kurzu. Na nabídku zlevněných kurzů se můžete podívat na server Slevykurzů.cz.

Pokud není vhodný čas na přihlášení do skupinového jazykového kurzu, zkuste studovat individuálně. Je to o něco dražší, ale těch několik hodin, které na rozmluvení potřebujete, by neměl být až takový problém. Doporučujeme ale rodilého mluvčího, ať si zvyknete na rychlý spád řeči. Když budete mít extra štěstí a rodilý mluvčí bude z oblasti, kam hodláte zamířit, tak kromě výuky jazyka vás může nasměrovat do zajímavých míst, která znají jen místní.

Pokud ale nemáte žádné základy cizího jazyka, tak nepočítejte s tím, že měsíc před dovolenou něco zachráníte. Na rozumné zvládnutí jazyka na základní úrovni počítejte půl roku intenzivní výuky (3x týdně a více) nebo 1 rok méně intenzivního kurzu. Záleží samozřejmě i na výukové metodě, vaší píli a schopnosti se učit. Ne každému jde jazyk úplně snadno a někomu může speciální výuková metoda pomoci k rychlejšímu postupu. Pokud ale hodláte do studia jazyka investovat minimálně rok, tak doporučujeme zvolit kurz, který vás připraví na mezinárodní jazykové zkoušky. Na těchto kurzech si dávají jazykovky hodně záležet a učí je ti nejlepší lektoři.

Často ale stačí k úspěchu jen velmi málo - zopakovat základy, promrskat slovíčka a trochu pokonverzovat s lektorem. To už je solidní základ pro nové zážitky i navazování přátelství s místními sousedy. Zopakujte si jazyk, dejte se do řeči s místními a budete odjíždět o mnohé zážitky bohatší.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.